![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12409419
*
nr 1240 9419
Spegel
höjd: 74 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 21:02:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 20:06:55
1
100 kr
10/3 22:01:06
2
300 kr
10/3 22:07:32
1
450 kr
10/3 22:46:10
3
500 kr
10/3 23:02:33
1
700 kr
11/3 19:50:43
4
700 kr
11/3 19:50:43
1
700 kr (Budbetjänt)
11/3 19:51:09
4
800 kr
11/3 20:15:04
5
1.000 kr
11/3 20:52:52
6
Vinnande bud
11/3 20:57:02
1
1.200 kr
11/3 20:57:02
6
1.300 kr (Budbetjänt)
11/3 20:57:37
1
1.400 kr
11/3 20:57:37
6
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1240 9419
Spegel
höjd: 74 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 20:06:55 | 1 | 100 kr |
10/3 22:01:06 | 2 | 300 kr |
10/3 22:07:32 | 1 | 450 kr |
10/3 22:46:10 | 3 | 500 kr |
10/3 23:02:33 | 1 | 700 kr |
11/3 19:50:43 | 4 | 700 kr |
11/3 19:50:43 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
11/3 19:51:09 | 4 | 800 kr |
11/3 20:15:04 | 5 | 1.000 kr |
11/3 20:52:52 | 6 | Vinnande bud |
11/3 20:57:02 | 1 | 1.200 kr |
11/3 20:57:02 | 6 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
11/3 20:57:37 | 1 | 1.400 kr |
11/3 20:57:37 | 6 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53